Periscope periskop app apk nedir ?

Periscope, Twitter’ın canlı yayın yapmasını yarayan video akış platformudur. Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün yeni uygulamalar oluşturmaktadır. Kurulumu hızlı ve kolay olmaktadır. Tüm yaşadıklarınızı anında canlı yayın ile tüm dünya ile bu uygulama ile paylaşabilirsiniz.

Canlı yayın akışının ilk yapıldığı uygulama değildir. Youtube gibi paylaşım siteleri bu uygulamanın başında gelir. Uygulamayı oluşturmak için öncelikle telefonunuza indiriyorsunuz ve hesap oluşturuyorsunuz. Sonra “Sign in with Twitter” kısmından Twitter hesabınıza giriş yapabilirsiniz. bu olanaklardan faydalanmak için periscope indir

Twitter gibi anlık iletilerinizi takipçileriniz ile paylaşmanızı sağlar. Anlık çekimler ile tüm kullanıcıların durumlara ve olaylara şahit olmaları sağlanır. Sadece 24 saat erişim sağlanıyor. Bu süre içinde videonuzu telefonunuza kaydedebilirsiniz. 24 saat sonra Periscope video dosyasına erişim engelleniyor. Bu kısıtlı erişimin yazılım güncellemesi ile ortadan kalması bekleniyor. Yapılan canlı yayınlarda sizi davet edebilirler. Takip ettiğiniz kişiler sizi özel olarak davet edebilirler.

İOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda ücretsiz olarak bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Canlı video yayını yapan bu sistem yalnızca bu işletim sisteminde kullanılmaktadır.

Bu uygulamayı kullanmak için Twitter kullanmak zorunludur. Yayın sırasında yorumlar yazılabiliyor. Soru cevap şeklinde yayın devam edebiliyor. Ayrıca yayın beğenilerini gösteren kalpler yollanması etkileşimi artırıyor. Yayın sırasında ara vermek zorunda kaldığınızda daha sonra kaldığınız yerden yayına devam edebilirsiniz.

Periscope, her kullanıcının sizin yayınlarınızı takip etmeleri kontrol edilebiliyor. Bu özellik sayesinde özel yayınlar da yapabilirsiniz. Paylaşılan yayınlar Twitter üzerinden paylaşılabiliyor. Bu işlem yayınlarınızın 24 saat dışında kalıcılığını sağlar. İstediğiniz an, istediğiniz yerde yayın yapabilirsiniz. Tabletlerde de bu uygulama kullanılmaktadır.

Tasarımı ile kullanıcıların yabancı çekmeyeceği bir uygulamadır. Android kullanıcıların kullandığı modern bir tasarıma sahiptir. Ayrıca donma sorunu olmayan bir alt yapıya sahiptir. İnternetiniz olduğu her yerde bu uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Engellemek istediğiniz kişileri seçerek gönderilerinizi görmelerini ve sizi takip etmelerini engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişilerin engelini daha sonra da kaldırabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcı bildirim almaz. Engellendiğinden haberi olmaz. Bu özelliği ile istemediğiniz kişileri rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Hesabınızı silmek için uygulama içerisinde bir seçenek bulunmuyor. Hesabınızı silmek için Twitter mail adresinizden uygulamanın adresine mail atmanız gerekmektedir.